Apie iniciatyvą

Brangūs kolegos,

Mes visi norime didžiuotis savo pasirinkimu būti medikais. Juk žmogaus gyvybė ir sveikata – brangiausios vertybės, o rūpintis jomis – didžiausia privilegija.

Bent jau taip turėtų būti. Tačiau kiekvienas jaučiame, kad dabar sistema veikia kitaip. Realizuoti save būnant sveikatos specialistu yra sudėtinga. Norėdami tiesiog dirbti savo darbą, dažnai turime plaukti prieš srovę.

Akivaizdu, kad sveikatos sektorius yra apleistas, daugelis jo problemų – ignoruojamos. Sprendimų priėmėjai neišgirsta mūsų keliamų klausimų, kol mes tyliai vežame sistemą ant savo pečių.

Ar dar turime svajonių, kad kažkas kitas šviesesnę ateitį mums nuleis iš dangaus? Laukti nebeverta. Todėl tardami #BūkPokytis kviečiame permainas pradėti nuo savęs!

Lietuvos medikų organizacijos kartu su partneriais balandžio mėnesį antrą kartą skelbia profesionalumo akciją, kurios metu vyks susitikimai, diskusijos, bus pasirašoma profesionalumo deklaracija bei dalinami akcijos ženklu pažymėti darbo pažymėjimo laikikliai. Renginių ciklą vainikuos šventinis mitingas Lietuvos medicinos darbuotojų dienos išvakarėse, kuomet džiaugdamiesi savo pasirinkimu rūpintis žmogaus sveikata įteiksime valdžios atstovams „Pasiūlymą, kurio negalima atsisakyti“.

Medikų profesionalumo akcijos idėja kilo 2018 m., norint pabrėžti pasitikėjimo svarbą kuriant skaidrią ir efektyvią sveikatos sistemą Lietuvoje. Suprasdami, kad daug su tuo susijusių sprendimų yra ne mūsų rankose, ryžomės žengti pirmąjį žingsnį ir taip išjudinti politikus, gydymo įstaigų vadovus bei visą visuomenę. Jauniesiems gydytojams susibūrus diskusijai apie tai, ką reiškia būti pokyčiu savo aplinkoje, išgryninti teiginiai nugulė medikų profesionalumo deklaracijoje ,,Būk pokytis”, kurią kvietėme pasirašyti medikų bendruomenės narius.

Šiemet medikų profesionalumo akcijos metu vyks skaidrumo ir lyderystės mokymai, susitikimai bei diskusijos su visuomenės atstovais ir sprendimų priėmėjais, startuos viešoji komunikacija šia tema, o Lietuvos medikai akcijos atributika galės pasipuošti ir didžiosiose, ir rajonų gydymo įstaigose. Elektroninėje platformoje www.bukpokytis.lt mūsų bendruomenės nariai yra kviečiami palaikyti akciją bei pasirašyti atnaujintą profesionalumo deklaraciją, taip prisiimant atsakomybę už specialybės prestižą. Tačiau šįkart pradėję savimi, čia nesustosime – mūsų teiginiuose atsiranda ir griežta žinutė sprendimų priėmėjams, kad mums būtinas jų palaikymas ir konkretūs sprendimai.

Viską vainikuos šventinė eisena Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga, kuomet didžiuodamiesi pasirinkimu rūpintis žmogaus sveikata, įteiksime „Pasiūlymą, kurio negalima atsisakyti“ valdžios atstovams.

Kartu kurkime naują tradiciją. #BūkimePokytis, kurį norime matyti.

Susisiekime

Mus galite rasti:

JGA biure, Eivenių g. 2, Kaunas

Paskambinkite:

JGA Prezidentė
Kristina Norvainytė
+370 620 27 641

JGA Valdybos pirmininkė
Kristina Grigaliūnaitė
+370 689 61648‬

Medikų sąjūdžio sekretorius
Martynas Gedminas
+370 622 17 319

Parašykite